מערכת מעקב הוצאות בנק אייקון של myexpenses.co.il

הסברים על שימוש במערכת

מערכת מעקב הוצאות

מערכת המשמשת למעקב אחר הוצאות והכנסות, פעולות בכרטיס אשראי, תשלום שיקים וכן נותנת מצב כספי כללי והתראות שימוש וחריגה. באמצעות המערכת ניתן לראות את המצב בכל חשבונות הבנקים השונים וכרטיסי האשראי במקום אחד. לדעת כמה הוצאנו החודש, כמה הכנסנו, על מה אנחנו מוציאים את רוב הכסף ועוד דברים רבים נוספים.

על המערכת

המערכת נבנתה במקור בשבילי. במקום שאני אצטרך לשבת כל חודש ולהתחיל להעתיק copy-paste מכל החשבונות את ההוצאות וההכנסות לתוך אקסל. החלטתי לכתוב משהו שיחסוך לי את הזמן, ועל הדרך גם ייתן תובנות נוספות, כמו גרפים ויכולת ניהול מתקדמת. הוספתי גם יכולת לעקוב אחר כל הוצאה והוצאה, לנהל חוקים של קיטלוג ההוצאות, תצוגה גרפית שמאפשרת לקבל תובנות על ההוצאות וההכנסות של כל אחד ואחת מאיתנו.

לכל אלו ניתן להוסיף גם את יכולות ה - BI של תובנות על גרפי ההכנסות וההוצאות, יכולת ניווט שעוזרת לקפוץ ממקום למקום ולראות בדיוק על מה הוצאנו את הכסף, האם חרגנו מהחודש הקודם או שלא.

באמצעות התוסף לדפדפן, כרום או פיירפוקס ניתן להזין נתונים של עסקאות מאתרי הבנקים השונים ללא כל מאמץ ובאופן אוטומטי, כל שכל מה שיש לעשות הוא ללחוץ על כפתור וכבר כל הנתונים מוזרמים למערכת. ניתן לראות חלוקה באחוזים של הכנסות מול הוצאות. מה ההוצאה הגדולה ביותר שלנו, מה ההכנסה הגדולה ביותר שלנו. גרפים בציר הזמן של קטגוריות שונות, כמו כמה הוצאנו על הרכב במהלך השנה.

להרשמה / התחברות

אבטחה

המערכת מאובטחת בתקשורת באמצעות SSL/TLS של SHA256, כלומר, אותה תקשורת https שבה אתם מחוברים לבנקים שלכם

עזרה על מסכי המערכת

מבט על

מסך מבט על הוא מסך מסכם ונותן מידע כללי על החשבונות, הכנסות והוצאות. האם אנחנו מכניסים יותר או מוציאים יותר בממצוע לכל חודש. כמה הכנסנו וכמה הוצאנו כל חודש. מהן ההוצאות הגדולות ביותר שלנו ומהן ההכנסות הגדולות ביותר שלנו. זה מסך שמראה לנו ממעוף הציפור סיכום כללי של העסקאות הפיננסיות שלנו. מסך זה מאפשר לצלול לעמוק יותר ולהגיע למסך האהוב עלי, הטבלה.

ממוצע הכנסות הוצאות גרף הכנסות והוצאות גרף חלוקה של הכנסות והוצאות גרף הכנסות והוצאות לפי ציר הזמן בחודשים

הטבלה

מסך הטבלה הוא המסך שבגללו בכלל כתבתי את כל המערכת. מסך זה מציג הכנסות והוצאות בחלוקה חודשית לפי קטגוריות. לדוגמא עבור קטגוריה "הכנסות מפרוייקטים" ניתן לראות כל חודש כמה היתה ההכנסה, האם עלתה או ירדה. ניתן גם ללחוץ על כל קטגוריה ולראות את כל העסקאות. המסך מציג גם ממוצע, וסך הכל, לכל קטגוריה ולכל חודש. כך ניתן לראות כמה חסכנו עבור כל חודש, כמה אנחנו חוסכים בממוצע או כמה סך כל ההוצאות השנתיות שלנו.

צילום מסך הטבלה - הכנסות והוצאות על ציר הזמן לפי קטגוריות

עסקאות

מסך עסקאות הוא מסך המציג את כל העסקאות, מכל החשבונות, בתצורתן הגולמית. אותם נתונים שנכנסו מאתרי הבנקים וכרטיסי האשראי. אלו הם הנתונים הראשים בתוך בסיס הנתונים ועליהם מבוצעים כל החיתוכים, השאילתות והסטטיסטיקות וכן חישובי התובנות. זהו מבט ישיר לעסקאות הכנסות והוצאות.

במסך זה, אנחנו יכולים לקטלג כל הוצאה באופן ידני או ליצר חוקים אוטומטיים לקיטלוג הטרנזקציות. בנוסף ניתן לסמן למערכת להתעלם מפעולה מסויימת או לייצר חוק להתעלמות.

ניתן גם כן לכתוב הערה עבור כל הוצאה, כמו לדוגמא הוצאה של "בית ספר לשחייה" תהיה בקטגוריית "חוגים לילדים" אך נכתוב הערה "תשלום כפול" עובר שני חודשים קדימה.

צילום מסך עסקאות - תצוגה מלאה של הטרנזקציות

רשימת השדות במסך הטבלה

קטגוריות

קטגוריות הן לב ליבה של המערכת. הסיבה המרכזית שלי לבניית האתר הזה. ניתן לסווג כל הוצאה / הכנסה (כל עסקה) לקטגוריה ספציפית. אחר כך ניתן לראות את הטבלה המכילה את כל הקטגוריות, כמה הוצאנו / הכנסנו מחולק על פי חודשים. לראות גרפים של קטגוריות לאורך ציר הזמן ולראות במבט על אילו קטגוריות הן המכניסות ביותר ומהן ההוצאות הגדולות ביותר שלנו.

דוגמאות לקטגוריות הן, "מזון" לדוגמא, כאשר ניתן להזין את כל הוצאות הקנייה בסופר-מרקט ומסעדות תחת קטגוריה זו, או לדוגמא "הוצאות בית" עבור "תאגיד המים", "חברת חשמל" וכו'.

קיטלוג ויצירת קטגוריות

הרעיון שעמד לנגד עיניי הוא להפוך את מלאכת הקיטלוג לכמה שיותר פשוטה וקלה. ולכן, ניתן להזין קטגוריה באופן ידני עבור עסקה ספציפית, כן ניתן ליצר חוקים אשר יקטלגו את העסקאות באופן אוטומטי. ללימוד על יצירת חוקים אוטומטיים.

ליצירת קטגוריה באופן ידני, אין קל מזה, במסך עסקאות כל שיש לעשות הוא לכתוב את שם הקטגוריה אותה אתם רוצים עבור עסקה זו וברגע שתצאו מהשדה, הוא יתעדכן.

קטע ממסך עסקות ליצירת קטגוריה

ניתן לנהל קטגוריות, לשנות שם, למחוק ולהוסיף גם ממסך ניהול קטגוריות, אבל הרבה יותר נוח להוסיף אותן ישירות ממסך עסקאות או ליצור חוק אוטומטי.

חוקים

חוקים הינם אחד החלקים החשובים והמועילים במערכת. החוקים מאפשרים לקטלג באופן אוטומטי עסקאות לקטגוריות. לדוגמא: כל עסקה שהתיאור שלה מתחיל במילים "סופרפארם הנדיב" תקוטלג מיידית תחת קטגוריה "בית מרקחת". ניתן ליצר חוקים כלליים שיקטלגו עבורינו את הטרנזקציות באופן אוטומטי. ניתן גם ליצר חוקים שבאופן אוטומטי ידעו להתעלם מעסקאות מסויימות. לדוגמא נרצה להתעלם מכל עסקה שמתחילה ב - "חיוב ויזה" היות ואנחנו קוראים את חיובי הויזה באופן נפרד ואין צורך גם להתחשב בירידת הויזה מחשבון הבנק שלנו.

הוספת חוקים

חוקים חדשים אנחנו מוסיפים דרך מסך עסקאות. את ניהול החוקים ומחיקתם ניתן לעשות במסך ניהול חוקים לעסקאות.

להוספת חוק יש ללחוץ על אייקון עריכת חוק במסך העסקאות.

איך ליצר חוקים - מיקום כפתור העריכה

לחיצה על אייקון עריכת חוק, תפתח לנו מסך שבו נוכל להזין ולערוך את החוק.

עריכת חוק לקטגוריה
עריכת חוק לקטגוריה

עריכת חוק התעלמות
עריכת חוק התעלמות

הסימון - "עדכן נתונים לאחור" - יעדכן לנו את כל העסקאות בבסיס הנתונים. עסקאות שבוצעו בעבר.
הסימון - "דרוס גם כאלו שיש להם כבר קטגוריה" - יגרום לעדכון עסקאות אפילו שכבר קבענו להן קטגוריה באופן ידני.
הסימון - "יצר חוק לעדכון עתידי" - למעשה אומר ליצר חוק' לעדכן גם עסקאות שיכנסו לנו בעתיד באופן אוטומטי.

מצב כספי

מסך מצב כספי משקף את כמות הכסף שיש לכם בחשבון ובחסכונות בנקודת זמן. זהו מסך שקצת שונה משאר המסכים במידע ממנו הוא שולף. אין כאן הסתכלות על הכנסות והוצאות אלא על ייתרת הכספים בעו"ש או סכומים הנמצאים בחסכונות שונים, פק"מים וקרנות.
מסך זה מאפשר לראות כמה כסף יש לכם בכל זמן נתון וכן לנתח מגמות האם יש לכם יותר כסף כל חודש או פחות, האם אתם במגמה חיובית או שלילית בחשבונות.

צילום מסך מצב כספי- כמה כסף יש בחשבונותיי

טעינת נתונים

הדרך הקלה של טעינת הנתונים למערכת זו היא נקודת החוזק. לא צריך יותר להזין נתונים ידנית. בכל פעם שתתחברו לאחר מאתרי הבנקים יתווסף כפתור באתר הבנק המאפשר טעינת נתונים ישירות לתוך המערכת. כל שיש לעשות הוא להתקין את התוסף לדפדפן כרום או לדפדפן פיירפוקס והכפתור יתווסף לאתר הבנק שלכם. לחיצה על הכפתור תזריק את נתוני העסקאות ישירות למערכת.

מסך טעינת נתונים מבנק לאומי באמצעות הדפדפן

צילום מסך של הזרקת הנתונים למערכת מבנק לאומי באמצעות התוסף

טעינת נתונים ידנית

ניתן גם לטעון נתונים באופן ידני, גם ממסך העסקאות וגם ממסך טעינת נתונים. פשוט יש למלא את השדות הרלוונטים ולהזין עסקה. ניתן להזין עסקה אחת או שניתן לטעון קובץ אקסל (CSV) עם נתונים מרובים.

תובנות

מסך התובנות מאפשר יכולת הסתכלות חכמה על הפעולות בכלל החשבונות. לזהות לדוגמא חיובים כפולים, כאשר חוייבתם בטעות פעם נוספת. הוא מאפשר לזהות שינויים בהוצאות השוטפות, כמו להתריע על הוצאות גדולות של חשבון המים, חיובים חסרים, חיובים חדשים בהוראות קבע. מסך זה הוא האינטילגנציה של המערכת (BI) מעבר לנתונים הגולמיים.

התובנות יכולות לומר, האם אתה מפקיד מספיק כסף לחסכון עבור המשכורת שלך? האם את משלמת שכר דירה גבוה יחסית לממוצע, או יחסית להכנסות שלך ? האם העמלות שאתם משלמים גבוהות יחסית לאחרים ? ואיפה אתם נמצאים ביחס לממוצע הכנסות הוצאות אל מול משתמשים אחלרים.

הגדרות

במסך ההגדרות ניתן לשנות את ההגדרות הקשורות לחשבון. שינוי סיסמה, שינוי אימייל, קישור החשבון לשרות גוגל והתחברות באמצעות חשבון גוגל, קישור החשבון לפייסבוק והתחברות למערכת באמצעות חשבון פייסבוק. מחיקת החשבון והורדת הנתונים המלאים של החשבון שלכם בכמה צורות. קובץ SQL או אקסל (CSV) וכן קובץ (JSON).
במסך זה ניתן גם לנהל את חיבורי ה - API ואנשים נוספים שיוכלו להתחבר לחשבון.

API

API - Application Program Interface זהו אפשרות להתחברות למערכת באמצעות תכנה אחרת. יש לכם תכנה להנהלת חשבונות ? אתם רוצים לכתוב משהו שמתחבר למערכת שלנו ושואב נתונים לשימושכם האישי ? - אין בעיה, אתם יכולים לעשות זאת באמצעות ה - API שלנו.

צילומי מסך

ממוצע הכנסות הוצאות גרף הכנסות והוצאות גרף חלוקה של הכנסות והוצאות גרף הכנסות והוצאות לפי ציר הזמן בחודשים צילום מסך הטבלה - הכנסות והוצאות על ציר הזמן לפי קטגוריות צילום מסך עסקאות - תצוגה מלאה של הטרנזקציות עריכת חוק לקטגוריה עריכת חוק התעלמות צילום מסך מצב כספי- כמה כסף יש בחשבונותיי צילום מסך של הזרקת הנתונים למערכת מבנק לאומי באמצעות התוסף